EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Planlananlar Resim

ESKİŞEHİR-ANTALYA/ANTALYA-KAYSERİ HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Antalya-Burdur/Isparta-Afyonkarahisar-Kütahya-Eskişehir ve Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı tren projelerinde kesin proje hazırlama çalışmaları sürüyor.

KARAMAN-EREĞLİ-ULUKIŞLA-YENİCE HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Altyapı ve sinyalizasyonda yapım çalışmaları, elektrifikasyonda proje hazırlama çalışmaları ile Ulukışla-Yenice arası proje hazırlama çalışmaları devam ediyor.

MERSİN-ADANA-OSMANİYE-KAHRAMANMARAŞ-GAZİANTEP HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Güney koridorumuzu oluşturan Mersin-Adana-Osmaniye-Kahramanmaraş-Gaziantep arasındaki kesimlerde proje yapım ile altyapı yapım çalımaları devam etmektedir.

SİVAS-ERZİNCAN HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Projenin ilk etabı olan Sivas-Zara arası altyapı ön yeterlilik ihalesi yapıldı. Diğer kesimler için proje yapım ve ihale hazırlık çalışmaları sürüyor.

2021 yılında tamamlanması planlanıyor.

YERKÖY-KAYSERİ YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ

Ankara-Sivas YHT hattına bağlantılı olarak 142 km uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasında 250 km/sa hız yapabilen yeni çift hatlı, elektrikli ve sinyalli olarak yapılacaktır.

Kesin proje hazırlama çalışmaları tamamlanmak üzere olup yıl içerisinde yapım ihalesine çıkılması planlanmıştır.

ERZİNCAN-ERZURUM-KARS DEMİRYOLU PROJESİ

Erzincan-Erzurum ve Erzurum-Kars kesimlerinin proje hazırlama ihalesine yıl içersinde çıkılması planlanmaktadır.

KIRIKKALE-ÇORUM-SAMSUN DEMİRYOLU PROJESİ

Samsun ilini, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesine bağlayacak ve ülkemizin en önemli kuzey-güney aksı olacak proje ile söz konusu demiryolu koridor yüksek standartlı hale dönüştürülecektir. Ayrıca, Yerköy-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Demiryolu Projesinin tamamlanması ile Samsun-Mersin limanları arası demiryolu bağlantısı sağlanarak kuzeyden güneye kısa sürede ulaşılması hedeflenmektedir.

Proje hazırlama çalışmaları devam ediyor.