EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ORİENT EXPRESSİ, 5 EYLÜL'DE İSTANBUL'DA

-RAYLAR ÜZERİNDEKİ MOBİL SARAY ORİENT EXPRESSİ, 5 EYLÜL'DE İSTANBUL'DA…

-HER YIL EYLÜL AYINDA PARİS'TEN HAREKET EDEN VENİCE SİMPLON ORİENT EXPRESSİ, 5 EYLÜL 2012 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 16:00' DA İSTANBUL SİRKECİ GAR'DA MOLA VERECEK…

-VİYANA, BUDAPEŞTE, SİNAİ, BÜKREŞ VE VARNA GÜZERGAHINI İZLEYEREK TÜRKİYE'YE GELECEK OLAN ORİENT EXPRESS TRENİ'Nİ, SİRKECİ GAR'DA MEHTER TAKIMI KARŞILAYACAK…

 

1883 yılından itibaren hizmet veren ve Agahta Christie'den Alfred Hitchcock'a kadar birçok yazara konu olan Venice Simplon Orient Express Treni, İstanbul'a geliyor.

31 Ağustos 2012 tarihinde Paris'ten hareket eden tren, Viyana, Budapeşte, Sinai, Bükreş ve Varna üzerinden 5 Eylül 2012 Çarşamba günü İstanbul'da olacak. Sirkeci Gar'da Mehter takımının marşlarıyla karşılanacak olan tren, İstanbul'da iki gün kaldıktan sonra 7 Eylül'de hareket edecek. Orient Expressi, İstanbul Bükreş, Sinai, Budapeşte ve Viyana üzerinden Venedik'e ulaşacak. 

Venice Simplon Orient Express treni 8 yataklı vagon, 2 salon vagon, 1 bar vagonu, 3 restoran vagonu ve 1 servis vagonu olmak üzere toplam 15 vagondan oluşuyor.

1883 yılında doğan ve uzun yıllardır bir gelenek olan Orient Expressi, İtalya'yı İsviçre'ye bağlayan Simplon Tüneli inşasının bitiminde güzergahı ve adı değişti. Eski Yugoslavya'da meydana gelen olaylar öncesinde ülkemize gelen tren, 1998'den itibaren her yıl düzenli olarak Sirkeci Gar'da mola veriyor. Orient Expressi Paris'ten çıkıp Venedik ve Trieste üzerinden İstanbul'a ulaşıyor.