EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
"YEŞİL KUTU" KONFERANS VAGONU

"YEŞİL KUTU" KONFERANS VAGONU'NDA .

Konferans Vagonu, " Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi " kapsamında Malatya, Elazığ, Muş ve Van illerini ziyaret ediyor.

Bölgesel Çevre Merkezi tarafından Milli Eğitim ile Çevre ve Orman Bakanlığı işbirliğinde, ilköğretim okullarında, sürdürülebilir kalkınma için çevre eğitiminin geliştirilmesini amaçlayan projede Konferans Vagonu kullanılıyor.

2007-2008 öğretim yılında uygulanmaya başlanan, 10-14 yaş grubu ilköğretim öğrencilerini hedefleyen " Yeşil Kutu" , öğrencilerin özel hayatlarında ve toplum genelinde temel bazı değerlerin ve davranış biçimlerinin gelişmesini sağlama amacını taşıyor. Konferans vagonu da, bu eğitim sürecine ev sahipliği yapıyor.

 
Milli Eğitim Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı işbirliğinde, "Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi" kapsamında Malatya, Elazığ, Muş ve Van illerimizde gerçekleştirilecek eğitim programı, mobil eğitim ortamı olarak düzenlenen konferans vagonumuzda 28.04.2008 tarihinde Malatya'da başladı.

Açılış programına TCDD 5. Bölge Müdürü Ahmet Şener, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İl Çevre ve Orman Müdürü Cumali Sayın ve Çevre ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Enver Kurgun katılmıştır.

TCDD 5. Bölge Müdürü Ahmet Şener, böylesine önemli bir konuda verilecek eğitimin bir parçası olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etmiş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ile Çevre ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Enver Kurgun ise eğitim programı hakkında konuşmalarının ardından TCDD İşletmesine teşekkür etmişlerdir