EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ÇİÇEKLERLE BAŞLADI

Çiçeklerle Başladı…

 

Liman-İş ile TÜHİS Arasında TİS Görüşmeleri Başladı… 

 

Liman-İş Sendikası İle Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) arasındaki 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 23 Mart 2011 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğü'nde başladı.

 

“Çalışanlarımızın Menfaatlerini, Ülkemizin ve Kurumlarımızın Menfaatleriyle Birlikte Düşünüyoruz”

 

Toplu İş Sözleşmeleri görüşmeleri açılışında konuşan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak, zorlukları birlikte ve daha kolay aşıyoruz dedi.

 

 

Liman – İş Sendikasıyla bundan önce yapılan görüşmelerden hep uzlaşmayla çıktıklarını hatırlatarak, 24. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin de karşılıklı anlayış içinde hiçbir sorun yaşamadan uzlaşı içinde tamamlanacağını ifade eden Karaman, “ Elbette sendikamız çalışanların haklarının daha ileri gitmesi için uğraş veriyor. Biz de hem ülkemizin hem de Kurumlarımızın ve aynı zamanda çalışanlarımızın menfaatlerini düşünüyoruz. Bu anlayış içinde bu toplu sözleşme döneminde de bir sorun yaşamayacağımız düşüncesindeyim” dedi.

 

TCDD'ye bağlı limanların özelleştirme süreci hakkında da bilgi veren Karaman, Haydarpaşa Limanı'nın gelişmeye devam ettiğini, İskenderun Limanı'nın durumunun belli olduğunu, İzmir ve Derince limanlarına ise yatırım yaparak geliştireceklerini belirtti.

 

Limanların özelleştirilmesine ülke menfaatleri açısından bakan Liman – İş Sendikası yetililerine teşekkür eden ve özelleştirilen Mersin Limanı'nda sendikal faaliyetlerin devam etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Karaman, özelleşen diğer limanlarda da sendikal faaliyetlerin devam etmesi için ilgililere tavsiyelerde bulunduğunu kaydetti.

 

“Başarıyla Tamamlarız”

 

TÜHİS Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Özgürsoy ise yaptığı konuşmada, çeyrek asırdan fazla bir sürede liman işyerlerinde toplu iş sözleşmesi yaptıklarını belirterek, her zaman olduğu gibi Liman-iş sendikasıyla yapılan toplu sözleşme sürecinden de başarıyla çıkılacağını ifade etti.

 

Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin genelde zorlukları beraberinde getirdiğini dile getiren Özgürsoy, bu zorlukların üstesinden gelinmesinde TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman Karaman'ın büyük desteğini gördüklerini ifade etti. Özgürsoy, “24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde de Sayın Genel Müdürümüzün desteğini bekliyoruz” dedi.

 

 

“Mersin İçin Sayın Genel Müdür'e Teşekkür Ederiz”

Toplu İş Sözleşmesi taraflarından Liman – İş Sendikası Genel Başkanı Muzaffer Akpunar da, geçmiş dönemlerde olduğu gibi 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden karşılıklı anlayış ve barış içinde tamamlamayı arzu ettiklerini söyledi.

Özeleştirilen Mersin Limanı'na da değinen Genel Başkan Muzaffer AKPUNAR, “Özeleştirilen Mersin Limanı'nda Liman – İş Sendikası'nın faaliyetlerinin devam etmesi konusunda büyük yardımları için TCDD Genel Müdürü Sayın Süleyman Karaman'a teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmalardan ardından, Ardiye ve Antrepoculuk İşkoluna giren Kuruluşumuza bağlı Haydarpaşa, İzmir, Derince ve İskenderun Limanlarında çalışan 26 geçici ve 1722 daimi olmak üzere toplam 1748 işçiyi kapsayan 24. Dönem Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri, tarafların birbirlerine verdikleri çiçeklerle başladı.