EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
İLAÇLAMA DUYURUSU

ANKARA-KIRIKKALE-YERKÖY(YOZGAT)-KAYSERİ VE ULUKIŞLA(NİĞDE) SINIRLARI İÇİNDEKİ DEMİRYOLU HAT VE İSTASYONLARINDA 24 MART- 04 NİSAN 2014 TARİHLERİ ARASINDA OTLA MÜCADELE KAPSAMINDA İLAÇLAMA YAPILACAKTIR.

 

İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞI AÇISINDAN TEHLİKE OLUŞTURAN İLAÇLAMA NEDENİYLE, BELİRTİLEN DEMİRYOLUHAT KESİMLERİ İLE İSTASYON ÇEVRESİNDE VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

Ankara-Kırıkkale-Yerköy(Yozgat)-Kayseri ve Ulukışla(Niğde) sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 24 Mart- 04 Nisan 2014 tarihleri arasında otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

 

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları,  belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

 

İlaçlama Programı:

1)    24-26 Mart 2014 tarihleri arasında; Ankara-Marşandiz Gar Sahası, Ray Kaynak Fabrikası, Ankara-Eskişehir konvansiyonel hattı km 317'ye kadar gidiş ve dönüş.

 

27 Mart-04 Nisan 2014 tarihleri arasında; Ankara-Irmak-Yerköy-Kayseri Gar Sahası, Kayseri-Ulukışla hattı gidiş ve dönüş ve kalan yerler.