EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
İLERİ TEKNOLOJİ MAKAS FABRİKASI VADEMSAŞ HİZMETE VERİLDİ

 

TCDD, Kuruluş Yıldönümü mutluluğuna TCDD, Kardemir AŞ ve Voestalpine /VAE GmbH ortaklığıyla Çankırı'da kurulan İleri Teknoloji Makas Fabrikası Vademsaş'ın açılışını da ekledi.

Açılış, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Afyon'dan canlı yayınla katıldığı törenle 21 Eylül 2013 tarihinde Çankırı Vademsaş Makas Fabrikası önünde gerçekleştirildi.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Ak Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile vatandaşların katıldığı törende canlı yayınla katılan Bakan Yıldırım ve Bakan Eroğlu, fabrikanın Çankırı'ya hayırlı olmasını diledi. Yıldırım, “Projeyle Çankırı'da üretilen normal ve yüksek hıza uygun makaslar hem ülkemiz ihtiyacını karşılarken başta Ortadoğu ve Balkanlar olmak üzere tüm dünyaya ihraç edilecek” dedi.

Açılışta konuşan Çankırı Valisi Vahdettin ÖzcanTCDD'nin kuruluş günlerini tebrik ederken açılışların hayırlar getirmesini diledi. Özcan, "Yarenler diyarı ve kaya tuzunun başkenti Çankırı'dan hepinizi selamlıyorum. Afyon-İzmir Yüksek Hızlı Trenin tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca 7 ayrı bölgede gerçekleştirilen törenlerin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Açılışını yapacağımız VADEMSAŞ Yüksek Hızlı Trenlerimizin makaslarını üretecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Özcan, yaptığı konuşmada, Çankırı'da açılan makas fabrikasının önemli işlere imza atacağını, burada yüksek hızlı trenlerin makaslarının yapılacağını kaydetti.

Açılış töreni ardından katılımcılar, fabrikayı gezerek üretim hakkında bilgi aldı.

Vademsaş'ta Yüksek hızlı tren makasları, Ağır yük makasları, Banliyö hat makasları, Oluklu-ray makasları ve Özel demiryolu bileşenleri üretiliyor. Yüksek hızlı makas sektöründe ileri teknoloji kullanan VADEMSAŞ, 380 km/h' ye kadar olan hızlar için makas ve makas sistemleri üretiyor.

Güvenlik, seyahat süresi, güvenilirlik ve konfor gibi temel başarı faktörlerinin öneminin  her geçen gün arttığı günümüzde VADEMSAŞ bu noktada en ileri makas teknolojisi ile ülkemize ve dünya demiryollarına hizmet verecek.