EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
İNCELEME GEZİSİ

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SÜLEYMAN KARAMAN TÜVASAŞ'TA İNCELEMELERDE BULUNDU

Genel Müdürümüz Süleyman Karaman, Adapazarı'nda kurulu Bağlı Ortaklığımız TÜVASAŞ'ta incelemelerde bulundu. Boji, Kimyasal İşlemler, Onarım, İmalat, Elektrik Fabrikalarında onarım ve imalatı devam etmekte olan çeşitli tipte yolcu vagonları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yaklaşık 2 saat süren TÜVASAŞ tesislerinin gezisine TCDD üst düzey yetkilileri de katıldı. Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyete, TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki bilgiler vererek açıklamalarda bulundu.

Adapazarı- İstanbul hattında TÜVASAŞ'ta üretilen TVS 2000 tipi lüks vagonların sefere konulacağını söyleyen Genel Müdürümüz incelemeleriyle ilgili şunları söyledi; " Vatandaşımızın kaliteli ve konforlu trenlere binmesi lazım. Bir defa binen memnuniyetini dile getiriyor. Son yıllarda hükümetimizin de büyük desteği ile demiryollarına yapılan yatırımlarla bu sektörde bölgede lider konumuna geldik. TCDD'nin modernizasyonu için 6 milyar YTL 'lik bütçe yapıldı. İlk defa Uluslararası Demiryolları Birliği Bölge Ülkeleri Demiryolları Başkanlığına 2007 - 2008 dönemi başkanı olarak seçildik. TÜVASAŞ'ta bu değişimin içinde ileri teknolojileri kullanmaktadır. İleriye doğru daha da büyüyerek dizel tren setlerin (DMU) seri üretimine geçeceklerdir."

Karaman ayrıca, demiryolu sektöründeki faaliyetlerin, TCDD ve işletmeleri arasında mevcut telekonferans sisteminin TÜVASAŞ'da da kurularak her aşamada entegre bir şekilde aksayan ve yapılması gereken işlerin süratle yapılmasının sağlanmasını istedi.

TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki de; 2006 yılı gerçekleşme ve 2007 yılı hedeflerine ulaşabilmek için çalışmalara yoğun bir şekilde devam edildiğini belirtti.

Karaman, yapımı hızla süren EUROTEM hızlı tren fabrikasını da gezdi.