EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
İNDİRİMLİ YHT İLE GEZİ FIRSATINA İLGİ ARTIYOR

İNDİRİMLİ YHT İLE GEZİ FIRSATINA İLGİ ARTIYOR…

 

Eskişehir'den 300 Konuk YHT İle Ankara'ya Geldi…

 

 

Eskişehir Özel Atayurt Okulları kuruluşunun 15.yıldönümünde Anıt Kabir'de Atatürk'ün huzuruna çıkmak için Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile 11 Mayıs 2010 günü Ankara'ya geldiler.

 

300 öğrenci ve  öğretmenlerden oluşan grup,  Anıt Kabir ziyaretinden önce Ankara Gar'da bulunan  Kurtuluş Savaşında Atatürk Konutu ile  Atatürk Vagonu'nu da gezdi. Okul kurucusu Ahmet YALÇIN, “Çok keyifli bir yolculuk yaptık.Demiryolları bir ilke imza atarak farklılık yarattı.Eskiden yolculuklarımız yorucu bir şekilde geçerken, şimdi tam tersi dinlenerek konforlu yolculuk yapıyoruz. Bu imkanı bize veren herkese teşekkür ederiz ” dedi.

 

Yolculuğun keyifli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiğine değinen Genel Müdür  Hikmet ERTÜRK, “ Demiryollarına çok önem veren Atatürk bugün yaşasaydı gurur duyardı” dedi.

 

Öğrenci Temsilcisi Halil Ege DOĞRAMACI ise “ Yüksek Hızlı Tren'in bu kadar hızlı olacağını tahmin etmiyordum. Sanki Ankara'ya değil Eskişehir'in bir köyüne seyahat etmiş gibiyim.Türkiye ve Eskişehir için çok güzel bir şey yapılmış, YHT'ye bundan sonra da bineceğim”. dedi.