EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
İNTERMODAL TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK ARAŞTIRMA DERNEĞİ GENEL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

İNTERMODAL TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK ARAŞTIRMA DERNEĞİ GENEL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Sivil toplum kuruluşları arasına yeni katılan İntermodal Taşımacılık ve Lojistik Araştırma Derneği ilk ziyaretini Genel Müdürümüz Süleyman Karaman'a yaptı.

Genel Müdürümüz, ziyaret sırasında demiryolunun geliştirilmesinde öncü olacak sivil toplum kuruluşlarının çabalarının çok önemli olduğunu söyleyerek, İntader'in kurulmasının demiryollarına ve ulaştırma sektörüne örnek katkılar sağlayacağını ifade etti.

 

 

Dernek Başkanı Ali Salih AKBAYKAL da ; "İntermodal taşımacılığın Avrupa Birliği'nin ortak taşıma politikası olduğunu, ülkemizin de bu sisteme entegre olmasının bir zaruret olduğunu belirtti. Bu sistemin ülkemizde oluşturulması ve geliştirilebilmesi için özel sektörün, kamunun ve sivil toplum örgütlerinin ortak bir vizyon oluşturması gerektiğini vurguladı.

Sürdürülebilir ulaşım ve kalkınma için ortak vizyonu hayata geçirecek stratejik bir ajandanın hazırlanması gerektiğini, bu konuda, intermodal taşımacılığın en önemli ayaklarından biri olan demiryolu taşımacılığı konusunda katkılarını istedi.