EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
İSPANYOL BÜYÜKELÇİ, TCDD'Yİ İSPANYOL DEMİRYOLU BİRLİĞİ TOPLANTISINA DAVET ETTİ

İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Cristobal Gonzalez-Aller Jurado, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı 15 Nisan 2013 tarihinde ziyaret ederek İspanyol Demiryolu Birliği Toplantısı'na (MAFEX) davet etti. Genel Müdürlük makamında gerçekleşen toplantıda, iki ülke arasındaki var olan demiryolu işbirliğinin daha da geliştirilmesi için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, İspanyollar ile demiryolu alanında ortak çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Demiryolu alanındaki işbirliğinin iki ülke arasındaki ilişkilere de olumlu yansıdığını belirten Karaman, kendisini İspanyol Demiryolu Birliği Toplantısı'na davet eden Büyükelçi Cristobal Gonzalez-Aller Jurado'ya nezaketinden dolayı teşekkür etti.
.

İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Cristobal Gonzalez-Aller Jurado ise Haziran ayında yapılacak İspanya Demiryolu Birliği Toplantısı'na Türkiye'den TÜLOMSAŞ, TÜVASAŞ ve AEGM'nin katılacağını kendisinin de bizzat gelerek TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı toplantıya davet ettiğini açıkladı.
.

Toplantıda ayrıca Yüksek Hızlı Tren seti kiralanması ve diğer demiryolu projeleri de görüşüldü.
.