EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
“YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU SİSTEMİNİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ” PANELİ DÜZENLENDİ

ATO Congresium’da 8-11 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen 10. Dünya Yüksek Hızlı Demiryolu Kongre kapsamında gerçekleştirilen çok sayıda panelden biri olan Yüksek Hızlı Demiryolu Sisteminin Sürdürülebilirliği: Deneyimler ve Perspektirfler konulu panel 10 Mayıs 2018 Perşembe günü TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Kongre katılımcılarının yoğun ilgi gösterdiği Panele, UIC Yetkilisi Michel Leboeuf,  ITF Genel Sekreteri Young-Tae Kim, CARS Yönetim Kurulu Başkanı Zhou Lı, RTRI İcra Direktörü Ikuo Watanabe, OC’via yöneticisi Alexis de Pommerol, İstanbul Üniversitesinden Prof. Sıddık Yarman, Fundacion de los Caminos de Hiero Başkanı Eduardo Romo, BMAEK Başkanı Francesco Dıonorı, Geismar Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Geismar katıldı.

Demiryolu altyapısı sağlamanın ve tren işletmeciliğinin maliyetleri, sürdürülebilirliği, karlılığı ve gelecek perspektifine ilişkin soruların sorulduğu Panelde katılımcıların deneyimleri ve demiryolu sektörünün geleceğine ilişkin görüş ve düşünceleri paylaşıldı.