EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ÖĞRENCİLER, GENÇLİK TRENİ'YLE BALKAN TURUNA ÇIKIYOR

 

-‘GENÇLİK TRENİ-BU MEMLEKET BİZİM' PROJESİ KAPSAMINDA 240 ÖĞRENCİ, TRENLE BULGARİSTAN, ROMANYA, MACARİSTAN, HIRVATİSTAN, BOSNA-HERSEK, SIRBİSTAN, MAKEDONYA VE YUNANİSTAN'I GEZECEK…

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı - TCDD işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Gençlik Treni-Bu Memleket Bizim' projesi kapsamında öğrenciler, 12 Haziran-08 Temmuz 2013 tarihleri arasında trenlerle Balkan turu yapacak.

 

Balkan Gençlik Treni'nin ilki, 12 Haziran 2013 tarihinde Edirne Gar'dan hareket edecek, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan parkurunu dolaşıp 24 Haziran 2013'te Türkiye'ye dönecek.

 

26 Haziran 2013 tarihinde saat 19.00'da hareket edecek olan ikinci tren öncesi Edirne Gar'da, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılımıyla uğurlama töreni düzenlenecek. Tura katılan toplam 240 öğrenci, trenle hem Balkan ülkelerini görme imkanı bulacak hem de bu ülkelerin tarihi ve turistlik bölgelerini gezecek. Aynı güzergahı takip edecek tren, 08 Temmuz 2013 tarihinde ülkemize dönecek.