EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ÖMER YILDIZ TÜVASAŞ'TAN MEMNUN AYRILDI

TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine 05 Marta 2015 tarihinde atanan Ömer Yıldız Türkiye Vagon Sanayi A.Ş'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti. TÜVASAŞ Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk tarafından ağırlanan Ömer Yıldız'a Milli Tren Projesi hakkında bilgi verildi.

 

Ömer Yıldız, Genel Müdür Vekili Hikmet Öztürk ve üst düzey yöneticilerden Milli Tren Projesi ve TÜVASAŞ'ın yaptığı ve halen yapımı devam eden projeleri hakkında detaylı bilgi aldı. Yıldız, TÜVASAŞ fabrikalarını da gezerek üretim aşamalarını yerinde inceledi.

 

TÜVASAŞ'ta işlerin aksamadan yürüdüğünü görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ömer Yıldız, Milli Tren Projesi kapsamında üretilecek olan Elektrikli Tren Setleri (EMU) ile ilgili olarak her şeyin yolunda gittiğini ve daha önce planlanan takvime göre işleyişin sürdüğünü gözlemlediğini ifade etti. Yıldız, milli trenin planlanan tarihte raylarda olması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunun üzerinde durdu.

 

TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız'ı ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Hikmet Öztürk, milli tren çalışmalarının işleyişinde herhangi bir aksaklık olmadan yollarında devam ettiklerini ve bu projenin TÜVASAŞ'ın gururu olacağını söyledi.