EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
'BAŞKENT'DE SİVAS GÜNLERİ' FUARI AÇILDI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu'nun Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği Başkent'te Sivas Günleri'nin açılışını yaptı.

Ulaştırma Bakanı Binali  Yıldırım, Başkent'te Sivas Günleri'nin açılışında yaptığı konuşmada, “Sivas'a hızlı tren projesini başlattık. Çalışmalar Yerköy'de devam ediyor. Bu sene Sivas'ta da şantiye açıyoruz. Çalışmalar iki yönden devam edecek. Ankara-İstanbul, Ankara-Sivas ve Ankara-Konya hızlı tren projelerinin en kısa sürede hayata geçmesiyle birlikte, bu aks ve yakın illerde büyük bir değişim yaşanacağını belirterek, “ İstanbul – Ankara, Ankara- Sivas, İstanbul-Konya, Ankara-Konya, Sivas-Konya'ya ve yakın illere”  günü birlik seyahat mümkün hale gelecek. 13 Mart 2009'dan beri başarıyla hizmet veren Ankara-Eskişehir hızlı tren hattında bu değişimi gördük” dedi.

Ayrıca Yıldırım, 'Divriği için en kısa yol olan Divriği-Sincan-Celalli'ye yeni bir karayolu koridoru belirledik ve bunun çalışmalarına başladık' şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Yıldırım, standları gezdi.

TCDD ile TCDD'nin bağlı ortaklığı olan TÜDEMSAŞ'ın da standını ziyaret eden Yıldırım; TCDD standındaki basında demiryolları sergisini de gezdi.