EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
'MEME KANSERİNDE ERKEN TANI YAŞAM KURTARIR' ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ, 26 AĞUSTOS 2009'DA SAAT 12.00'DE HAYDARPAŞA GAR'DA SONA ERİYOR.

"MEME KANSERİNDE ERKEN TANI YAŞAM KURTARIR” ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ, 26 AĞUSTOS 2009'DA SAAT 12.00'DE HAYDARPAŞA GAR'DA SONA ERİYOR.

TCDD, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği, TCDD Vakfı, Ankara Demirspor Kulübü'nün işbirliğiyle hayata geçirilen  “ Meme Kanserinde Erken Tanı Yaşam Kurtarır” konulu Sosyal Sorumluluk Projesi, 26 Ağustos 2009 günü Haydarpaşa Gar'da saat: 12.00'de sona eriyor.
25 Temmuz 2009'da Ankara Gar'dan başlatılan Proje kapsamında, dört farklı tıp fakültesi öğrencisi, Türkiye'nin 23 il ve 1 ilçesine “meme kanseri” için trenle ulaştı.
Bugüne kadar, Ankara, Afyonkarahisar, Adana, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Sivas, Karaman ve İskenderun olmak üzere, gar ve istasyonlarında kurulan standlarda “ meme kanseri” konusunda bilgi verilirken, ayrıca trenler ile şehirlerin kültür ve turizm yerleri  başta olmak üzere, kalabalık merkezlerinde broşürler dağıtıldı.

26 Ağustos'da Projenin son durağı olan Haydarpaşa Gar'da kurulan standlarda “meme kanseri” konusunda bilgi verilirken, broşürler de dağıtılacak.