EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
'RAİL&MİLES CIP LOUNGE'ANKARA GAR'DA HİZMETE GİRDİ'

RAİL&MİLES CIP LOUNGE”ANKARA GAR'DA HİZMETE GİRDİ…

TCDD- Vakıfbank işbirliğiyle,  Ankara Gar'da “RAİL&MİLES CIP LOUNGE” Salonu  21 Nisan 2009 tarihinde törenle hizmete girdi.

Ankara Gar'da yeni bir hizmet noktasının açılması nedeniyle duygularını ifade eden TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, “Tüm ülkelerde garlar çok özel mekanlardır. Sadece ulaşımın değil, sosyal yaşamın da merkezidir.  Kentlerin merkezinde 24 saat yaşayan yerlerdir. Demiryollarının ihmal edildiği dönemde garlarımız da  gülen yüzünü kaybetmişti. Fakat son 6 yıldır yaptığımız yatırımlarla garlarımızı yeniden kentin cazibe merkezi haline getiriyoruz, ilkleri demiryollarına kazandırıyoruz. Ayrıca, Yüksek Hızlı Tren'le garların önemi artıyor. Bu yüzden ilk olarak Ankara Gar'ın CIP salonuna kavuşması büyük önem arz ediyor.  TCDD'nin insanımıza kaliteli hizmet sunulacak böylesi mekânlara kavuşmasından dolayı büyük bir memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Karaman ayrıca: “Hızlı Tren projelerimizin tamamlanmasıyla İstanbul, Sivas, Eskişehir, Konya gibi şehirlerimizde bu hizmete kavuşacak. Garlarımız şenlenecek. ” dedi.

Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman da açılış konuşmasında “CIP salonunu demiryollarında bir ilk olması nedeniyle çok önemsiyoruz. Hızlı trenin yaygınlaşması ile diğer Gar ve İstasyonlarda bu hizmeti yaygınlaştıracağız. Genel Müdürümüzün çalışmalarının başarısını her geçen ay görüyoruz. Diğer hatlardaki gelişmelere paralel olarak Vakıfbank'ta bu hizmetleri artıracaktır. Yolcularımızı Rail&Miles kartıyla tren bileti almanın bir avantajını daha yaşamaya davet ediyorum” dedi.

Benzerlerine havaalanlarında görmeye alıştığımız “Rail&Miles CIP Lounge”da; biletlerini Rail&Miles kartı ile alan yolcularımız, seyahat öncesi ve sonrası çeşitli ücretsiz ikramlarla ağırlanacak, kablosuz internet hizmetinden yararlanabilecek.

Bilindiği gibi, Vakıfbank ve TCDD işbirliği ile 2008 yılında hayata geçirilen Rail &Miles kredi kartı ile; diğer kredi kartlarına özgü işlemler yapılabildiği gibi, bu kartla alınan biletler için; taksitlendirme yapılmakta, kazanılan Milparalarla bedava bilet alınabilmekte, kampanya dönemlerinde ekstra Milparalar verilmekte, ücretsiz adrese bilet teslimi yapılmakta, kart sahipleri Rail&Miles CIP Lounge ayrıcalığından ve Vakıfbank'ın sunduğu 7/24 Asistans hizmetlerinden yararlanabilmektedir.