EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
11. ERTMS FUARI BAŞLIYOR

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC), 11. Avrupa Demiryolu Trafik Yönetim Sistemi (ERTMS) Dünya Konferansı, 2 Nisan 2014 tarihinde saat 09.00'da İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla başlıyor.

Ev sahipliğini UIC Genel Müdürü Jean-Pierre LOUBINOUX ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın yapacağı konferansa ERA(Avrupa Demiryolu Ajansı) Genel Müdürü Marcel VERSLYPE, UNIFE(Avrupa Demiryolu Endüstricileri Birliği) Genel Müdürü Philippe CİTROEN, CER(Avrupa Demiryolu ve Altyapı Şirketleri Topluluğu) Genel Müdürü Libor LOCHMAN, Belçika Altyapı Genel Müdürü ve EIM (Avrupa Altyapı Yöneticileri Birliği) Başkan Yardımcısı Luc LALLEMAND, GSMR Endüstri Grubu Genel Başkanı Kari KAPSCH, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Erol ÇITAK ve 38 ülke demiryolu idarelerinden yöneticilerin katılması bekleniyor.

UIC ERTMS Dünya Konferansı her iki yılda bir düzenleniyor. 2007 yılında Bern İsviçre'de, 2009 yılında Malaga İspanya'da, 10. konferans ise Nisan 2012 tarihinde Stockholm İsveç'te gerçekleştirildi. ERTMS Konferansı'nın 11'incisinin UIC'nin teklifi üzerine İstanbul'da yapılmasına karar verildi. 1-3 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek konferansa tüm dünyadan 800 katılımcı bekleniyor. Konferanslarda ERTMS konusunda dünyada yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi veriliyor.

ERTMS konusundaki Türk ve Avrupa tecrübesinin paylaşılacağı UIC ERTMS Dünya Konferansı kapsamında 2-3 Nisan 2014 tarihlerinde çeşitli oturumlar gerçekleştirilecek.

ERTMS, sınır geçişlerinde karşılıklı işletilebilirliğin sağlanması ve Avrupa çapında tek bir standart tren kontrol ve kumanda sisteminin oluşturulması ile sinyalizasyon ekipmanının geliştirilmesi için Avrupa Birliği tarafından desteklenen önemli bir trafik yönetim sistemi ve üç bileşenden oluşuyor. Bu bileşenler: yol boyu ve kabin içerisinde tren kontrolü standardı sağlamayı amaçlayan Avrupa Tren Kontrol Sistemi (European Train Control System-ETCS), demiryolu işletimi için GSM mobil iletişim standardı GSM-R, tren hareketlerini “akıllı” orerler ve tren hareket verileriyle optimize etmeyi amaçlayan bir işletim sistemi.

Yer: Haliç Kongre Merkezi- İstanbul

Tarih: 2 Nisan 2014

Saat: 09.00