EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ BAKAN ARSLAN TARAFINDAN AÇILDI

TCDD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü Ankara YHT Gar’da açıldı.

15 Temmuz gecesi demokrasi ve milli iradeye sahip çıkan vatandaşlarımız ile demiryolcuların ortaya koyduğu kahramanlığı yansıtan serginin açılışına, Bakan Arslan’ın yanısıra Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı İ. Melih Gökçek, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ile demiryolu personeli ve vatandaşlar katıldı.

"Dünyanın Neresinde Böyle Bir Millet Var"

Serginin açılışında bir konuşma yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Dünyanın neresinde ülkesinin istikbali ve istiklali için şehit olamadım diye hayıflanan bir millet var. Anne babaların ellerini öpmeliyiz, onlar 14-15 yaşında tankların önünde durabilecek gençler yetiştiriyorlar tüm bunları unutmamak, unutturmamak gerekir" dedi.

Arslan, “250 şehidimizi de rahmetle anıyoruz ama biliyoruz ki bugün de bu ülkenin istiklali ve istikbali için milletimiz silahlı kuvvetleri, emniyeti ve güvenlik korucularıyla her gün şehadet şerbeti içemeye hazır. Bunu içeride yaptığı gibi, sivrisineklerin ürediği bataklıkları kurutmak adına dışarıda da yapıyor. Allah bütün şehitlerimizden razı olsun, ayrıca 2 bin 193 gazimiz var Allah onlardan da razı olsun. Onlar da o gece şehit olmaya dünden razıydı. Hatta şehit olamadım diye hayıflananlar var, dünyanın neresinde böyle bir millet var, o yüzden milletimizin hepsinden Allah razı olsun” diye söyledi.

 
“Gecemizi Gündüzümüze Katmaya Devam Ediyoruz.”


Gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak için topyekûn mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Ankara’mızın ve ülkemizin göz bebeği olan ve insanımıza konforlu seyahat sunan bu tesis 15 Temmuz darbe girişiminden sonra inşaatına hız kesmeden devam etti ve 29 Ekim 2016’da Ankara’ya, ülkemiz insanına hizmet etmek adına kazandırıldı. Sadece bu tesis değil ülkenin her yerinde daha iyi bir gelecek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam ediyoruz. Unutmamak ve unutturmamak adına gelecek nesillere gençlerimizi iyi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak gerekiyor. Bu konuda sorumluluk makamındaki bizlere ve anne babalara daha önemli iş düşüyor. Onların ellerini öpmeliyiz ki 14-15 yaşında tankların önünde durabilecek gençler yetiştiriyorlar. Kahraman bir milletin kahraman evlatları olarak, kahramanlığımızı unutmamak adına bu fotoğraf sergisi çok önemlidir, çok güzel bir çalışma yapıldı" diye konuştu.

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi 25 Temmuz 2017 tarihine kadar Ankara YHT Gar’da ziyaret edilebilecek.