EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
34. ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ YHT İLE DAHA DA ŞENLENDİ

 

 

34. ULUSLAR ARASI 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ YHT İLE DAHA DA ŞENLENDİ…

Yüksek Hızlı Tren hatlarının işletmeye girmesiyle birlikte, “23. Nisan Çocuk Şenliği” de  daha da şenlendi. 

“TRT 34. Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliği” kutlamaları kapsamında protokol kabulleri ve ziyaret için  gelen yabancı ülke temsilcileri, basın mensupları ve çocuklardan oluşan 200 kişilik grup  20 Nisan Cuma günü YHT ile Konya'dan Ankara'ya geldi ve çeşitli etkinliklere katıldıktan sonra tekrar YHT ile Konya'ya döndüler.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Konya'ya YHT nedeniyle kolayca ulaşma imkanı olduğu için bu projeye dahil edildiğini belirtti.

 

23 Nisan Çocuk Şenliği için dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye'ye gelen çocukların büyük bölümü ise, Yüksek Hızlı Trenle ilk kez seyahat etmenin mutluluğunu ve sevincini de yaşadılar.

Bilindiği üzere, “34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” kapsamında Konya'da adeta bir masal diyarı oluşturuldu.

Mevlana Müzesi yakınındaki Mevlana Kültür Merkezi'nde (MKM) yapılan etkinlikler kapsamında;  içinde çocukların eğleneceği mancınık, zıplama, tırmanma, mini golf gibi alanların bulunduğu ''Çocuk Ülkesi'' platformu yer alıyor. Burada çocuklar seramik, mum, çanak çömlek ve çini atölyelerinde geleneksel sanatları tanırken,  kağıt helva, macun, şerbet ve gözleme vb. geleneksel tatlarımızı da tatma imkanı buluyor.  “ Çocuk Ülkesine” sadece Konyalı çocuklar değil, Yüksek Hızlı Trenle Konya'ya kolayca gelme imkanı olan Ankaralı çocuklar da ziyaret edebilir.