EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
7. KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

Sempozyum ve Sergiye, çok sayıda kamu kurum kuruluşunun üst düzey yöneticisinin iştirakinin yanı sıra ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda özel sektör temsilcisi, sivil toplum kuruluşu da katılıyor.
 

 “KAZALAR TRAFİK BİLİNCİYLE AZALACAK ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sempozyumun açılışında yaptığı konuşmasında, Türkiye’de meydana gelen ölümlü kaza oranlarıyla Avrupa’da ki oranları karşılaştırarak daha alınacak çok yolun olduğunu vurgulayarak, ”İnanıyorum ki ülkemiz trafik güvenliği konusunda farkındalığı ve trafik bilincini artırabilecek, kazalarda önemli ölçüde, ciddi bir şekilde azalma meydan gelecektir.” dedi.
 

 “KAZALARIN YÜZDE 90’I İNSAN HATASINDAN”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da trafik kazalarının yüzde 90`ının insan hatasından, yüzde 10’unun ise yollardan kaynaklandığını belirterek, "Biz gerek bölünmüş yollar gerek tek yönlü yollarda standart yükseltilmesi gerekse sıcak asfalt hale getirilmesiyle yolların kazalardaki oranlarını binde bir mertebesine düşürdük." diye konuştu.

 

Arslan, üç gün sürecek Sempozyum ve Sergide istişare yapmak, ülkeyi daha iyiye götürmek ve farkındalık yaratmanın amaçlandığını vurguladı. Arslan, trafiğin bir canavar ya da terör olmadığını, hayatı kolaylaştıran, insanları ailelerine, sevdiklerine ve dostlarına eriştiren bir sistem olduğunu ifade etti.

 

Ölümlü trafik kazası sayısının yüzde 17 azaldığını ifade eden Arslan, artan araç sayısı ve trafik miktarı düşünüldüğünde bu oranın bir başarı olduğunu, ancak yeterli olmadığını, trafik kazalarının yüzde 90'ının insan hatasından, yüzde 10'unun ise yollardan kaynaklandığını dile getirdi.

 

APAYDIN’DAN BAKANLARA BİLGİ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindeki kalabalık heyet, film ve görsellerle hemzemin geçit kazalarının azaltılmasına yönelik çalışmaların anlatıldığı TCDD’nin standını da ziyaret etti.
 

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, standı ziyaret eden bakanlara, hemzemin geçitlerle ilgili son yıllarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı.
 

Akıllı Ulaşım Sistemleri, Şoförlerin Eğitim ve Denetiminin Trafik Güvenliğine katkısı ve Tehlikeli Madde taşımacılığı gibi konuların ele alınacağı Sempozyum, 19 Kasım 2016 tarihine kadar açık kalacak.
 

APAYDIN, OSTİM STANDINDA

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 7.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi kapsamında OSTİM Standını ziyaret etti.
 

Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile bir süre görüşen Apaydın, OSTİM Yönetiminin çalışmaları hakkında başkan Aydın’dan bilgi aldı.