EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ALSANCAK GARI’NDA TARİHİ KONSER

İzmir’deki 8.  EURASİARAIL Fuarı etkinlikleri kapsamında tarihi Alsancak Garı’nda Milli Piyanist Tuluyhan Uğurlu Konseri ve Gala Yemeği gerçekleştirildi.

Konser ve Gala Yemeğine; İzmir protokolü, TCDD, Bağlı Ortaklıkları ve İştirakleri personeli,  Pakistan Devlet Demiryolları Genel Müdürü başta olmak üzere yerli ve yabancı heyetlerden oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Alsancak Garının otantik mekânında Kondüktör Halil Baba’nın tren düdüğüyle başlayan, İnsanın raylar üzerindeki serüvenini ve Türkiye’nin trenle tanışmasını anlatan görsel sunum eşliğinde Milli Piyanist Tuluyhan Uğurlu konser verdi. Konser süresince Kurtuluş Savaşı yıllarında trencilerin hikayesi ve Cumhuriyet Trenleri bölümleri ise konserin en can alıcı bölümleri oldu.

Konser ve Gala Yemeğinin sonunda 3. Bölge Müdürlüğünce aslına uygun olarak restore edilerek, günün anısına Gar’a getirilen Atatürk Treninin Muhafız vagonu ile Cumhuriyet’in yurt genelinde ilk yıllarında sağlık hizmeti veren Sıhhi İmdat Vagonu davetliler tarafından gezildi.