EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ANKARA DEMİRSPOR KULÜBÜ'NDEN EĞİTİME DESTEK PROJESİ.

ANKARA DEMİRSPOR KULÜBÜ'NDEN EĞİTİME DESTEK PROJESİ.

- 2008 YILI EĞİTİM KIRTASİYE YARDIMI YAPILDI.

Ankara Demirspor Kulübü tarafından 2008-2009 yılı Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle öğrenciler, anne babalarıyla birlikte 14.9.2008 günü iftarda ağırlandı ve her öğrenciye eğitim ve öğretim malzemeleri ile dolu birer çanta hediye edildi.

Spor alanında birçok branşta aktif olarak hizmet vermekte olan, halen Yüzme ve Halter branşlarında dünya ve olimpiyat şampiyonları ve Türkiye birincilerini bünyesinde barındıran Ankara Demirspor Kulübü, dostluğun, kardeşliğin ve sevginin en güzel şekilde yaşandığı Ramazan ayı içerisinde sosyal ve kültürel alanda da hizmetlerine böylece bir yenisini daha eklemiş oldu.

14.9.2008 tarihinde iftar ile birleştirilerek gerçekleştirilen ve Demirspor futbol Takımı futbolcuları yöneticilerinin yanı sıra birçok üst düzey yönetici ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın katıldığı bir organizasyon çerçevesinde düzenlenen dağıtım programı mutluluk dolu enstantanelere sahne oldu.

Gece Eğitimci-Yazar Hüseyin KARA tarafından verilen "Eğitimin Önemi ve Anne -Baba'nın Rolü" konulu konuşma ve program sonunda 200'ün üzerinde ilköğretim ve lise düzeyinde öğrenciye çanta dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Programa katılan TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN yaptığı konuşmasında; "Gerçekleştirilen bu organizasyon için Demirspor Kulübü yöneticileri ve çalışanlarını kutladığını belirterek, her kesimden insanımızın yardımlaşması ve kaynaşması açısından bu ve benzeri aktivitelerin çok önemli olduğunu, bu tür organizasyonların devamlı yapılması gerektiğini, eğitimin çok önemli olduğunu ve çocukların iyi bir eğitim alabilmesi için herkesin elinden geldiği kadar çaba göstermesi gerektiğini" vurguladı.

 

Ankara Demirspor Kulübü Başkanı İsmet DUMAN ise yaptığı konuşmasında, "Kulüp olarak sadece spor alanında değil sosyal ve kültürel alanda da büyük başarıları hedeflediklerini belirtirken, sporun dostluk, kardeşlik ve sosyal dayanışmayı geliştirecek en önemli araç olduğunu, bu aracın etkin ve düzgün bir şekilde kullanılabilmesi için üzerlerine düşen bütün görevleri severek yerine getireceklerini söyledi.

Program sonunda eğitim ve kırtasiye paketlerini TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve eşi Sevim Karaman'ın elinden alan öğrenciler sevinç dolu gözlerle Ankara Demirspor Yöneticilerine teşekkürlerini iletti.