EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
APAYDIN AFYON’DA DEMİRYOLCULARLA İFTAR YAPTI

Genel Müdür Yardımcısı, Özel Kalem Müdürü ve Daire Başkanları ile Afyon’a giden Apaydın, düzenlenen iftar programına katıldı.

7. Bölge Müdürü Adem Sivri’nin selamlama konuşmasından sonra kürsüye gelen Apaydın, Bölge Müdürlüklerinde çalışanlarla birlikte iftar yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Demiryollarının Osmanlıdan günümüze 160 yıllık ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olduğunu hatırlatan Apaydın, Cumhuriyet’in ilk yıllarından sonra özellikle 1950’den sonra demiryollarının ihmal edildiğini kaydetti.

“FEDAKAR DEMİRYOLCULARA VE AİLELERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

2003 yılından itibaren yeniden devlet politikası olarak kabul edilen Demiryollarına bugüne kadar 60 milyar lira yatırım yapıldığını ve bu süreç içerisinde önemli projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Apaydın, bunlar arasında yüksek hızlı tren projelerinin büyük önem arz ettiğini, halen Ankara, İstanbul ve Konya arasındaki 1.123 km.lik hatta YHT işletmeciliği yaptıklarını belirtti. Ankara-Sivas arasını 2 saate ve Ankara-İzmir arasını 3.5 saate düşürecek YHT projelerinde de çalışmaların hızla devam ettiğine işaret eden Apaydın, “YHT hatlarıyla birlikte hızlı tren ve yeni konvansiyonel hatları da inşa ediyoruz. Konvansiyonel hatları elektrikli ve sinyalli hale getiriyoruz. Bunları sizlerle birlikte, sizlerin gayretleriyle yapıyoruz. Bu anlamda sizlere ve sizlerle beraber aynı fedakârlığı yapan ailelerinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Demiryolu sektörünün serbestleşme sürecine de değinen Apaydın, büyük değişiklerin yaşandığı bu süreci dayanışma ruhu ve karşılıklı anlayış içerisinde sorunsuz yürüttüklerinin altını çizdi.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekiler, iftarın ardından personelle karşılıklı istişarelerde bulundular.