EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
APAYDIN FİNİŞER KULLANDI

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 18 Haziran 2017 Cumartesi günü modernizasyon çalışmaları devam eden Samsun-Kalın(Sivas) Demiryolu Hattındaki incelemeleri sırasında finişer kullandı.

 

Genel Müdür Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü, Özel Kalem Müdür Yardımcısı, Teftiş Kurulu Başkanı, 1. Hukuk Müşaviri, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, İç Denetim ve Daire Başkanlarıyla birlikte Samsun-Kalın Demiryolu hattında incelemelerde bulunan Apaydın, Zile-Turhal kesiminde finişer makinesine çıkarak, bir süre malzeme serimi işlemine katıldı. 

 

TURHAL BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

 

Turhal istasyonundaki incelemeleri sırasında kendisini ziyaret eden Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ile görüşen Apaydın, belediye başkanının alt/üst geçit talebiyle ilgili çalışma yapılması için ilgililere talimat verdi.

BETON TRAVERS FABRİKASINI GEZDİ

TCDD Genel Müdürü Apaydın, Samsun-Kalın(Sivas) Demiryolu Hattındaki incelemeleri kapsamında Amasya Kayabaşı’nda yerli üretim yapan Beton Travers Fabrikasını gezdi.

Firma yetkilisinden tesislerin üretim kapasitesi ve teknolojisi hakkında bilgi alan Apaydın, ülkemizdeki demiryollarının gelişmesine bağlı olarak, yerli demiryolu sanayisinin oluştuğunu, beton travers fabrikasının da bunlardan biri olduğunu söyledi.

“TREN İŞLETMECİLİĞİNE BİRAN ÖNCE BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

 Gün boyu süren incelemelerin ardından Suluova şantiyesine geçen TCDD Genel Müdürü Apaydın, burada yüklenici firma yetkililerinden projenin ilerleme durumu hakkında bilgi aldı.

Proje çalışmaları için Samsun-Sivas hattının kapatıldığına dikkati çeken Apaydın, “Samsun – Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi çalışmaları için bu hatta tren işletmeciliğine ara verilmişti. Samsun-Sivas arasındaki tren işletmeciliğine bir an önce yeniden başlamak istiyoruz. Bu hususu da dikkate aldığımızda projenin zamanında tamamlanmasının ne kadar önemli olduğu dikkatlerinizi çekmek istiyorum.” dedi.