EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
AVRUPA TRENLERİNDE ARTIŞ

–TCDD, İzlanda'da Meydana Gelen Volkan Patlaması Sonucu Artan Yolcu Talebini Karşılamak Üzere,  Avrupa Yönlü Trenlerde  Çeşitli Tedbirler Aldı… 

 

–İstanbul–Bükreş-İstanbul Hattına İlave Yolcu Treni Sefere Konuldu…

 

İzlanda'da meydana gelen volkan patlaması sonucu Avrupa'da çoğu havalimanının uçuşlarını iptal etmesi nedeniyle, Avrupa yönüne yapılan seyahatlerde, günlük ortalama 40- 50 olan yolcu sayısı 600'e çıktı. Transit ve vize sorunun aşılması durumunda ise bu sayının giderek artması bekleniyor.

 

Balkan ülkeleri ile ortaklaşa işlettikleri trenlerle, Türkiye'den Bükreş, Belgrad ve Selanik'e erişim imkanı sağlayan  TCDD,  yolcu taleplerinin karşılanması amacıyla, Sirkeci garından her gün saat 22.00'de hareket eden Bosfor Ekspresine maksimum seviyede vagon ilavesi yaptı. Bilindiği gibi, Bosfor Ekspresi teşkilatındaki vagonlarla, İstanbul-Bükreş, İstanbul-Sofya ve İstanbul-Belgrad'a kadar direkt seyahat edilerek, bu garlardan aktarma yapmak suretiyle Avrupa'da seyahat edilebilmektedir.

 

Kuruluşumuz ayrıca, artan yolcu talebini karşılayabilmek üzere, 19 Nisan 2010 tarihinde kuşetli vagonlardan oluşacak 312 yolcu kapasiteli bir ilave treni İstanbul-Bükreş-İstanbul parkurunda sefere koydu. Saat 15.00'de Sirkeci Gar'dan hareket edecek olan ilave trenin, ertesi gün saat 15.00'te  Bükreş'e varması planlanmaktadır.

 

Yolcular  Bükreş'ten Avrupa'nın diğer kentlerine aktarma yapabilecek.

 

İlave tren bilet ücretleri mevcut Bosfor treni bilet ücretleri ile aynıdır.

 

Kamuoyuna önemle duyurulur.