EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
AVUSTRALYA BÜYÜKELÇİSİ TCDD'Yİ ZİYARET ETTİ


Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi James Larsen, 09 Aralık 2014 tarihinde TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı makamında ziyaret etti.

Türkiye ve Avustralya arasında demiryolu alanında potansiyel işbirliği imkanlarının görüşüldüğü bir dönemde Larsen'i TCDD'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Karaman, her iki ülke demiryollarının uzman oldukları farklı alanlarda işbirliği yapabileceklerini ve gerçekleştirilecek olan Konferanslara Teşekkülümüzden katılım sağlanmasını arzu ettiğini söyledi.

Karaman, fakat bunun mümkün olmaması halinde Avustralya'dan bir uzmanın bilgi ve deneyim paylaşma amacıyla Türkiye'ye davet edilerek işbirliği konusunda ilk adımın atılabileceğini belirtti.

Büyükelçi Larsen ise Genel Müdür Karaman'ı 4-5 Mart 2015 tarihinde Avustralya'da gerçekleştirilecek olan Ulusal Araştırma Emniyeti Etkinliği ve 21-24 Haziran 2015 tarihinde “Uluslararası Ağır Yük Taşımacılığı Birliği Konferansı'na davet etti.

Larsen ayrıca 05-07 Mart 2015 tarihleri arasında İFM'de (İstanbul Fuar Merkezi) düzenlenecek olan 5. Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı'na katılacağını bildirmiş ve orada tekrar bir araya gelmekten memnuniyet duyacağını söyledi.

Larsen, son olarak Avustralya Demiryolları Kuruluşları ve Firmalarının, Teşekkülümüz ile işbirliği yapmak isteklerini ifade etti.

James Larsen ve Süleyman Karaman arasında dostane bir atmosfer içerisinde geçen görüşme iyi dileklerle sona erdi.