EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BİRLİKTE BAŞARIYORUZ .

BİRLİKTE BAŞARIYORUZ .

YÜK TAŞIMACILIĞINDA İLK DEFA MAYIS AYINDA 2 MİLYON TON'U AŞTIK

Kuruluşumuzun yük taşımacılığında kaliteli, ekonomik, hızlı , güvenli bir hizmet sunması, özel sektörün demiryolunu keşfetmesi sonucunda her geçen gün taşımalarda artış oluyor.

Yük taşımasında, Mayıs ayında ilk defa 2 milyon tona ulaşıldı.

Genel Müdürümüz elde edilen bu başarı nedeniyle tüm demiryolcuları kutladı.

Genel Müdürümüz şunları ifade etti;

" Son yıllarda gelişmiş birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de demiryollarında çok ciddi ve önemli gelişmeler olmakta, yeni birçok proje gündeme alınırken, devam eden projeler de aynı hız ve kararlılık içerisinde tamamlanarak birer birer faaliyete geçmektedir.

Demiryollarına başta Hükümetimiz ve Ulaştırma Bakanlığımız tarafından verilen önem ve desteğin katkılarıyla en önemlisi hızlı tren olmak üzere lojistik köy, Marmaray vb. proje yatırımlarımız hızla ilerlemekte ve alınan tedbirlerle işletme verilerimiz sürekli ve düzenli olarak iyiye giderek demiryolları tarihinin en yüksek verileri gerçekleştirilmektedir.

Yük taşımalarında 2004 yılı başından itibaren başlattığımız blok tren işletmeciliği her geçen gün gelişmekte ve yük taşımacılığındaki payımız artırılarak, çıta sürekli yukarı çekilmektedir.

Nitekim: içinde bulunduğumuz yılın Mayıs ayında şebekemiz genelinde 2.092.000 ton yük taşımacılığı gerçekleştirilerek yük dolumu açısından en yüksek taşıma değerine ulaşılmıştır. Bu seviyenin, diğer performanslarda da devam etmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Bu şekilde devam etmesi halinde, sektörde hak ettiği seviyeye gelebilecek bir demiryolunu önümüzdeki kısa süreçte sizlerle birlikte yakalayabileceğimize içtenlikle inanıyor ve sizlere güveniyorum.

Bu vesileyle, özveriniz, çalışma azminiz ve kararlılığınız için sizleri kutluyor, bundan sonraki ayların da, başta müşterilerimiz olmak üzere çalışanlarımız ve Kuruluşumuz için daha başarılı ve verimli olmasını dileyerek emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma bu vesileyle bir kez daha. teşekkür ediyorum."