EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAŞBAKAN ERDOĞAN 3. KEZ YHT'DE

Başbakan Erdoğan 3.Kez YHT'de…

 

Başbakan R.Tayip Erdoğan, Ankara-Eskişehir arasında seyahatini yine yüksek hızlı tren ile gerçekleştirdi.

 

Başbakan R.Tayyip Erdoğan, 6 Ağustos Cuma günü Eskişehir'e gitmek üzere Ankara'dan saat 15:00'de hareket eden YHT'ye bindi. Seyahati boyunca Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan Demiryollarıyla ilgili bilgi aldı.

 

Demiryollarındaki gelişmelerle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Başbakan Erdoğan, ilk seferi 14 Mart 2009'da yapan YHT'ye üçüncü kez bindiğini söyledi.

 

Erdoğan, yolcu talebi nedeniyle YHT seferlerinin sürekli arttığını hatırlatarak, günde 15 olan sefer sayısının 1 Temmuz'dan itibaren 22'ye çıkarıldığını, Temmuz sonu itibarıyla 1 milyon 600 bin yolcunun YHT ile seyahat ettiğini kaydetti. Erdoğan, şu anda yolculuğun 1 saat 25 dakika sürdüğünü, Ankara-Sincan ve Eskişehir-Gar Geçişi projeleri tamamlandığında sürenin daha da kısalacağını belirtti.

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesinin Eskişehir–İstanbul etap çalışmalarının devam ettiğini ve 2013 yılında hizmete açacaklarını kaydeden Erdoğan, Ankara-Konya, Ankara-Sivas, Bursa-İstanbul ve Bursa-Ankara bağlantı hatlarının çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade etti.

 

Başbakan Erdoğan, Eskişehir'deki programını tamamladıktan sonra Eskişehir -Ankara seyahatini de yüksek hızlı tren ile gerçekleştirdi.