EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAŞKENTRAY’DA İNCELEMELER

Başkent Ankara'da banliyö hattı ile Yüksek Hızlı ve konvansiyonel tren işletmeciliğini birbirinden ayıracak ve Sincan-Kayaş hattında metro standartlarında hizmet verecek olan BAŞKENTRAY Projesinde çalışmalar geceli gündüzlü devam ediyor.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 05 Ocak 2018 Cuma günü çalışmaları devam eden BAŞKENTRAY Projesini yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. İncelemelerde Apaydın'a TCDD Genel Müdür Yardımcıları İsmail Hakkı Murtazaoğlu ve Murat Kavak eşlik etti.

METRO STANDARTLARINDA HİZMET SUNACAK

Proje kapsamında; 

- Banliyö, yüksek hızlı ve konvansiyonel tren işletmeciliği için yeterli demiryolu kapasitesi oluşturmak amacıyla Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Marşandiz arasında 6 ve Marşandiz-Sincan arasında 5 hatlı yeni demiryolu yapılıyor. 

- Bütün istasyonlar engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olarak projelendirilirken Sincan, Lale, Etimesgut, Hipodrom, Yenişehir, Mamak ve Kayaş İstasyonları da yolcuların kitap, gıda, gazete gibi ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilecekleri şekilde inşa ediliyor.

GÜNDE 500 BİN YOLCUYA HİZMET SUNACAK

Sincan-Ankara-Kayaş arasında 5 dakikada bir işletilecek banliyö trenleriyle ile günde 500 bin yolcuya hizmet verilecek.