EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAKAN ARSLAN ULAŞTIRMA ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kahramanmaraş’ta 22 Ekim Pazar günü ulaştırma yatırımlarının ele alındığı “Ulaştırma Çalıştayı’na katıldı.

 

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın da katıldığı Çalıştay’da konuşan Arslan, yapılan işleri birbiriyle entegre ederek Türkiye’yi dünya ticaretinin merkezine oturtmak gerektiğini ve ülkenin gelişimi için taş üstüne taş koyan herkese minnettar olduklarını dile getirerek, milletin kendisine hizmet edeni iyi bildiğini söyledi.

Türkiye'nin Asya ile Avrupa arasında önemli bir köprü olduğuna işaret eden Arslan, "Sadece 3-4 saatlik uçuş mesafesinde 1,5 milyar insana ulaşma imkanımız var. Bunların oluşturduğu gayri safi milli hasıla 3,5 trilyon dolar. Bundan oluşan ticaret ise 7,5 trilyon dolar. Bu ticaretten ulaştırma anlamında payımıza düşeni alabilmek için bölünmüş yollar, köprülü kavşaklar, havayolları ve hızlı trenler yapmanız lazım. Yapmazsanız sadece rakamları konuşmaktan başka bir şey yapamazsınız. O yüzden daha fazla çalışmalıyız. Koridorları geliştirerek, yaptığımız işleri birbiriyle entegre ederek Türkiye'yi dünya ticaretinin merkezine oturtmalıyız." diye konuştu.

Karadeniz ve Akdeniz'e ulaşım için Kahramanmaraş'a kazandırılan lojistik merkezin önemini vurgulayan UDH Bakanı Ahmet Arslan, Kahramanmaraş'a diğer illere daha hızlı ulaşım imkanı sağlamak istediklerini söyledi.