EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAKAN ARSLAN’DAN 14 YILDA DESTAN YAZAN ULAŞTIRMA PERSONELİNE İFTAR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 22 Haziran 2017 Perşembe günü Ankara Behiçbey ’de bulunan Demirspor Tesisleri’nde Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan personele ve ailelerine iftar verdi.

İftarın ardından yaptığı konuşmasında Bakanlık bünyesindeki bütün personele çalışmalarından ve katılımlarından dolayı teşekkürlerini ileten Arslan “Ulaşım tarihimizde özellikle son 14 yılda destan yazan bir ekibin mensupları olarak bir aradayız. Dünden bugüne Bakanlığımızın bir başarısı var ki, kendi payıma düşen kısımda vatandaşımızın takdirinde ama ondan öncesinde tescil edilmiş bir başarı var. O başarı ise en son 2016'da memnuniyet anketlerinde vatandaş ulaştırma sektöründe yüzde 78'in üzerinde memnun olduğunu belirtmiştir. Tescillenen bu başarıda hepinizin emeği var.” dedi.

Ülkemizde son 15 yılda gerçekleştirilen ulaştırma projelerine değinirken demiryollarına yapılan yatırımları ve geldiği konumu vurgulayan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülkemiz 14 yılda öncelikle demiryolu sektöründe hızlı tren ile tanıştı. Avrupa’da altıncı Dünya’da sekizinci konuma geldik. Bu ülke Marmaray Projesi’ni yapamaz dendi. Ama denizin altından demiryolu ulaşımı sağlayan, tren yürüten ülke haline geldik. Dünyanın gıpta ile izleyeceği büyük İstanbul Tüneli’ni de inşallah yakında tamamlamış olacağız. Ankara-İzmir, Ankara-Sivas, Konya-Karaman-Ulukışla ve Mersin-Adana-Gaziantep-Şanlıurfa’ya kadar devam edecek olan YHT ve HT çalışmalarımız devam ediyor.”

Ulaştırma ve haberleşme alanında milli ve yerli üretime de vurgu yapan Arslan, “Demiryolu sektöründe hızlı treni yerli ve milli olarak üretebilmek adına çalışmalarımız devam edecek” diyerek hayata geçirileceğinin müjdesini verdi.

Bakanlığın, yüklenicilerin ve hizmet alınanların da dahil edildiğinde 240 bin kişinin ekip ruhuyla hareket ederek, ülkenin her tarafını erişebilir ve ulaşılabilir hale getirdiğini anlatan Arslan, ülke için daha yapacak çok işin olduğunu söyledi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, personelin ve bütün vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak konuşmasını tamamladı.