EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAKAN ARSLAN’DAN 15 TEMMUZ KAHRAMANI DEMİRYOLCULARA ÖVGÜ

UDH Bakanı Ahmet Arslan, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın‘ın talimatıyla 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesinde görev yapan kahraman Demiryolculardan övgüyle söz etti.

Sincan-Kayaş arasında Ankaralıların metro konforunda banliyö hizmeti verecek Başkentray’ın hizmete açılış töreninde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 20 ay gibi rekor bir sürede tamamlanan Başkentray çalışmaları sırasında banliyölerin sadece 15 Temmuz gecesi hizmet ettiğini söyledi.

"Bu periyotta banliyö trenlerimiz sadece 1 gün hizmet etti. Darbe girişimcilerinin kötü emellerle kurşunlarını insanların üzerine sıktıkları bir ortamda Cumhurbaşkanımızın talimatıyla halkımız milletini, külliyesini, meclisini, genelkurmayını korumak üzere yollara düştüğünde, bu hat kapalı olduğu halde banliyö trenlerimizi YHT hattında çalıştırarak o gece sabaha kadar 10 binlerce Ankaralıyı merkeze taşıdık. Cumhuriyet'in ilk yıllarında nasıl ki demiryolları, demiryolcuları bu ülkenin bekası, istikbali ve istiklali için çalıştılarsa 15 Temmuz'da da aynı şekilde sizlerin arkasında dimdik durdular ve bunun için canlarını feda edebileceklerini ortaya koydular." şeklinde konuştu.