EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU ANKARA-SİVAS YHT HATTINDA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, 29 Temmuz 2020 tarihinde, Ankara-Sivas YHT hattında devam eden çalışmaları yerinde incelediler.

Ankara’dan Yozgat’ın Yerköy ilçesine helikopterle ile geçen Bakan Karaismailoğlu ve Genel Müdür Uygun, Yerköy ve Elmadağ’da bulunan YHT şantiyelerini gezerek, devam eden çalışmalara dair yetkililerden bilgi aldılar.

Hayata geçirilecek ulaştırma projeleri sayesinde memleketimizi ve insanımızı birbirine bağlamaya, Anadolu’yu canlandırmaya devam edeceklerini söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Ankara Sivas YHT hattımız ile hem şehirlerarası ulaşım süresini azaltacağız hem de Sivas, Yozgat ve Kırıkkale gibi illerimizi bölgenin yükselen değerleri haline getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bu yıl içinde YHT hattımızı milletimizin hizmetine sunacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadesinde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT hattını test ettiklerini ve tünelin ucundaki ışığı gördüklerini belirterek, ince işlerin de tamamlanmasıyla Sivas'tan trene binen vatandaşın İstanbul Halkalı'ya kadar ulaşabileceğini söyledi.

Projede adım adım mutlu sona yaklaşıldığını ifade belirten Genel Müdür Uygun da Ankara-Sivas YHT projesi kapsamında saha çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğinin altını çizdi.