EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BAKAN YILDIRIM, MEDYA YÖNETİCİLERİYLE BULUŞTU

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, medya yöneticilerine ulaştırma alanında yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Demiryolu yatırımlarından 3. köprü yapımına kadar gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım, hiçbir zaman hayata geçirmediği projeyi söylemediğini belirterek, “İyinin karşı çıkanı çok oluyor.” dedi.
. 

Bakan Binali Yıldırım, İstanbul Bakırköy Fener Restoran'da medya yöneticileriyle bir araya geldi. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdür Yardımcısı Mehmet Kammış, Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, Haber Türk Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdal Şen, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir, Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Türkiye Gazetesi Ankara Temsilcisi Nuri Elibol ve Haber Tük Gazetesi Yazarı Güntay Şimşek'in katıldığı ve yaklaşık 3 saat süren programda Bakan Yıldırım, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
.

Bakanlığı döneminde demiryollarında büyük değişim yaşandığını vurgulayan Yıldırım, 2023'e kadar bu alana 45 milyar liralık yatırım yapacaklarını belirtti. Bakan Yıldırım, Asrın Projesi Marmaray ile Ankara-İstanbul YHT Hattı'nda sona yaklaşıldığını ve bu iki projenin Eylül ayında hizmete gireceğini ifade etti. Yıldırım ayrıca, İstanbul'a yapılacak 3. hava limanı, 3. köprü, Kartlı Geçiş Sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, hiçbir zaman hayata geçirmediği projeyi söylemediğini belirterek, “İyinin karşı çıkanı çok oluyor.” diye konuşmasını tamamladı. 
.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman da, devam eden projelerle ilgili olarak medya yöneticilerini bilgilendirdi.
.

Toplantı sonunda Bakan Yıldırım, medya yöneticilerine YHT maketi hediye etti.