EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BASIN AÇIKLAMASI 08.01.2015

Taraf Gazetesinde bugün yer alan “Demiryollarında ‘fişleme' komedisi” başlıklı haber incelenmiş ve aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

 

Söz konusu haberde TCDD bünyesinde yıllardır hizmet vermekte olan bazı bürokratların ağzı bozuk, olumsuz, pasif gibi asılsız sıfatlarla fişlendiği iddialarına yer verilmiştir.

 

1- TCDD 158 yıllık tecrübesiyle demiryolu işletmeciliği yapan, alanında tek konumunda ve teknik yeterliliğin ön planda tutulduğu köklü bir Kurumdur.

 

2- Bu Kurumda demiryolu işletmeciliğini gerçekleştiren personelin birbiri ile dayanışma halinde ve 24 saat faal olması gerekmektedir.

 

3- Bu ortam mesai arkadaşlığı ötesine geçmiş dostluk ve işbirliğinin ön planda tutulduğu bir Kurum kültürü ile sağlanmıştır.

 

4- Bu kültürde personelin karakteri, siyasi düşünceleri hiçbir zaman dikkate alınmaz. Demiryolu hizmetlerinde emniyet ve kalitenin sağlanması için her personel birbirine destek olacak özen ve itina ile çalışmaktadır.

 

5- Böyle bir ortamda söz konusu gazetenin hiçbir belgeye dayanmayan, mahalle dedikodusu olmanın ötesine geçmeyen iddiaları asılsız ve maksatlıdır.

 

6- Demiryolu trafiği gibi hayati hizmetler yürüten TCDD'ye yönelik böylesi saldırılar, personel arasında huzursuzluk çıkarmak ve çalışma barışını bozmak amacına hizmet vermektedir.

 

7- Ulusal yayıncılık ve etik değerleri ön planda tutan her saygın gazete, Kamu Kurumlarını böyle asılsız iddialarla yıpratmaktan uzak durmalıdır.

 

8- Sipariş ve maksatlı olduğu her halinden belli olan bu tip haberlerin vatandaşlarımız tarafından ciddiye alınmamasını tüm demiryolu camiası adına arz ederiz.

 

9- Personelimiz arasındaki mesleki dayanışma ve Kurum Kültürünün bu tip basit oyunlarla bozulamayacağını tekrar vurgulamaktayız.

 

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.