EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BASIN AÇIKLAMASI 27.12.2013

-SORUŞTURMA DEĞİL “KARA(R)LAMA”…

-5-10 FİRMA DEĞİL BİNLERCE FİRMA…

-MAHKEME KARARINDA FESAT ARANIYOR…

-“SİMİT” YALANI….

 

Kuruluşumuz bazı basın yayın organlarında ve internet sitelerinde çıkan iddialarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:

 

-5-10 FİRMA DEĞİL BİNLERCE…

TCDD son 10 yılda, binlerce farklı işte binlerce firma ile çalıştı… İşlerin 5-10 firmaya yaptırıldığı, bunların kendi aralarında işleri paylaştıkları iddialarının gerçekliği yoktur.

 

-İHALEYİ KİMİN KAZANDIĞINA MAHKEME KARAR VERDİ, FATURA TCDD'YE ÇIKTI…MAHKEME KARARINDA FESAT ARANIYOR…

Vangölü'ne feribot yapımı  ihalesinin teklifleri uygun görülmediğinden TCDD ihaleyi iptal etti. Kamu İhale Kurumu iptal kararını onayladı. İstekli mahkemeye başvurdu. Mahkeme TCDD'nin ve KİK'in iptal ettiği ihaleyi geçerli saydı. Özetle ihaleyi kimin kazandığına mahkeme karar verdi. TCDD zorunlu olarak  mahkeme kararını uyguladı. Medya mahkemenin karar verdiği ve TCDD'nin zorunlu olarak uyguladığı  ihalede “fesat” aramaya devam ediyor…

 

-“SİMİT” YALANI…

TCDD'nin binlerce kiracısı vardır. Yenikapı ve Kazlıçeşme istasyonlarına büfe/cafe ihalesine de herkese açık olarak çıkıldı. İstekli olmadığından ihale iptal edildi. İkinci kez çıkılan ihale tek istekli olduğundan ve şartları taşımadığından yeniden iptal edildi. Bu işlem medyada “Simit Sarayı'na usulsüz ihale” olarak haber yapıldı.

 

Bütün bu haberlere “yüksek hızlı tren”i “sos” olarak kullananlar, TCDD ve YHT imajını aşındırmaya çalışanlar hakkında Kuruluşumuz yasal haklarını kullanacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.