EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BASIN DUYURUSU İLAÇLAMA

• MERSİN-ADANA-HATAY- KAHRAMANMARAŞ- GAZİANTEP-ŞANLIURFA-MARDİN-NİĞDE-KARAMAN VE KONYA İL SINIRLARI İÇİNDEKİ DEMİRYOLU HAT VE İSTASYONLARINDA 10-25 MART 2014 TARİHLERİ ARASINDA OTLARLA MÜCADELE KAPSAMINDA İLAÇLAMA YAPILACAKTIR.

• İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞI AÇISINDAN TEHLİKE OLUŞTURAN İLAÇLAMA NEDENİYLE, BELİRTİLEN HAT KESİMLERİ İLE İSTASYON ÇEVRESİNDE VATANDAŞLARIN DİKKATLİ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.

TCDD'ye ait Mersin-Adana- Kahramanmaraş- Gaziantep-Şanlıurfa-Niğde-Karaman ve Konya il sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 10-25 Mart 2014 tarihleri arasında otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

İlaçlama Programı:

1) 10-13 Mart 2014 tarihleri arasında Mersin –Adana -Toprakkale-İskenderun-Fevzipaşa,

2) 14-20 Mart 2014 tarihleri arasında Fevzipaşa-İslahiye-Meydanekmez-Köprüağzı-Kahramanmaraş-Narlı-Gaziantep-Karkamış-Çobanbey-Akçakale-Ceylanpınar-Şenyurt-Mardin-Nusaybin,

3) 21-23 Mart 2014 tarihleri arasında Nusaybin-Gaziantep-Adana,

4) 23-25 Mart 2014 tarihleri arasında Adana-Yenice-Ulukışla-Karaman-Konya-Horozluhan