EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BOSNA-HERSEK DEMİRYOLLARI İLE İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

Bosna Hersek Demiryolları'ndan (ZFBH) 8 adet E52500 tipi lokomotif kiralanması imza töreni, 28 Ağustos 2013 tarihinde her iki ülke demiryolları yöneticilerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.
.

TCDD tarafından Bosna Hersek Demiryolları'ndan (ZFBH) kiralanan 11 adet E52500 tipi lokomotifin; kiralama süreleri dolması sebebiyle, Bölge Müdürlüklerinin ihtiyacı olan 8 adetinin yeniden kiralanması, kalan 3 adet lokomotifin iade işlemleri konularını görüşmek üzere Bosna Hersek Demiryolları  (ZFBH) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü başkanlığındaki heyet ülkemizi ziyaret etti.
.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı makamında ziyaret eden ZFBH Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Nijaz PUZİC ve heyeti işbirliği konularını görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi.
.

Toplantıya ZFBH Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Nijaz PUZIC, Ralovac Merkez Atölye Yöneticisi Zijad ALHALABI ve Asistan Adi KALEM, Genel Müdür Süleyman KARAMAN, Genel Müdür Yardımcısı İsmet DUMAN, Daire Başkanları, 1. ve  2. Bölge Müdürlüğü'nden yöneticiler ve ilgili personel katılırken, E 52500 tipi lokomotiflerden 1. Bölge Müdürlüğü için 6 adet ve 2. Bölge Müdürlüğü için 2 adet kiralama konuları ele alınarak, söz konusu kiralama için sözleşme maddeleri müzakere edildi.
.

ZFBH Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Nijaz PUZİC, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmet Duman, TCDD 2. Bölge Müdürü Şehabeddin GEDİKLİ, Daire Başkanları ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla Ankara Gar Vagon Restoranda düzenlenen imza töreni ile 8 adet E52500 tipi lokomotif bir yıllık bir süre için tekrar kiralandı.
.