EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
BU BİR BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR

“BU BİR BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR”

.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarından Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü 2013 yılı bütçesi kabul edildi.
.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na Bakanlığın 2013 yılı bütçesini sunan Bakan Yıldırım, daha sonra komisyon üyelerinin sorularını cevaplandırdı.
.

Bakan Yıldırım daha sonra TCDD tarafından onarılan ve açılış için çevre düzenlemesi  kalan Tarihi Gar Gazinosu'ndaki  yemeğe katıldı.
.

Yemeğe Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Müsteşar M. Habib Soluk ile bağlı ve ilgili kuruluşların bürokratları da katıldı.
.

Burada konuşan Bakan Yıldırım, bütçe görüşmesini başarıyla tamamladıklarını, geleneksel hale gelen akşam yemeğinin bakım ve onarımda artık son aşamaya gelinen tarihi gar gazinosunda yapılmasının ise kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek şunları söyledi;” 19 Kasım 2002'de  Ulaştırma Bakanı olarak göreve başladım. Bugün 19 Kasım 2012. 10 yıl geride kaldı. 10 yıl hizmetlerle dolu geçti.”
.

Kendileri için siyasetin hizmet demek olduğunu belirten Bakan; “Eğer arkasında hizmet yoksa vatandaşın hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini artıracak bir sonuç yoksa öyle siyaset varsın olmasın. Hiç gereği yok. Türkiye'nin 50 yılına sığdırılamayacak hizmetlerinin birkaç katını 10 yıla sığdırdık. Bunu biz değil, vatandaş söylüyor. Memnuniyetin zor olduğu bir alanda vatandaş algısının yüzde % 70'lere çıkması gerçekten bir başarı öyküsüdür ve bu başarı hepimizin başarısıdır. Bu vesile ile Bakanlığımın sorumluluğu altında çalışan herkese teşekkür ediyorum. Bu başarı takım ruhuyla hareket etmenin bir sonucudur.”
.

Bakan Yıldırım, “Böyle bir ekiple çalıştığım için Allah'a hamdediyorum.Bırakıp gittiğimizde çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacak çok hikayelerimiz olacak. Ancak önümüzdeki günlerde, aylarda, yıllarda yapacak daha birçok işimiz olduğunu da hatırlatıyorum. Önemli olan iş yapmak değil, gönül kırmadan iş yapmaktır. Biz gerek havayolu gerek karayolu gerek demiryolları ile ülkemizi baştan başa donattık ama her şeyden önemlisi gönüllere yol yapmayı unutmadık. Bence başarıyı tamamlayan da bu anlayıştır.” Şeklinde konuştu.
.