EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
COŞKUNYÜREK DEMİRYOLLARINI ZİYARET ETTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Ankara YHT Gar’a geldi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail H.Murtazaoğlu tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, yetkililerden YHT Gar hakkında bilgi aldı.

Saat 10.55 tarifeli YHT treni ile Ankara’dan Sincan’a seyahat eden Coşkunyürek, trende Milliyet Gazetesi ATLAGEZELİM Eki Genel Yayın Yönetmeni Orhan Dörter’e demiryolu projeleri ve YHT işletmeciliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Röportajın ardından Ankara Gar Kompleksi içerisinde yer alan Milli Mücadelede Atatürk Konutu ve Demiryolları Müzesi ile Atatürk'ün yurt gezilerinde kullandığı beyaz trenin bir vagonu olan müze vagonunu da ziyaret eden Coşkunyürek, yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaretin anısına, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail H.Murtazaoğlu Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’e, Bakan Yardımcısı Coşkunyürek de Gazeteci  Dörter’e demiryolları ve demiryolcuların sembolü cep saati hediye etti.