EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
DİKKATSİZ SÜRÜCÜ HEMZEMİN GEÇİTTE KAZAYA SEBEP OLDU

Bugün 18.08.2012 tarihinde Mersin-Taşkent istasyonları arasında bulunan Karacailyas hemzemin geçitinde dikkatsiz sürücü hemzemin geçit kazasına sebep oldu.

Olay Mersin-Adana seferini yapan 62206 numaralı bölgesel yolcu treninin saat 09.10 sularında Karacailyas durağından geçişi esnasında Erdinç KADİŞ yönetimindeki 33 BFB 50 plakalı aracın hemzemin geçite kontrolsüz olarak girmesi sonucu gerçekleşti. 62206 numaralı trenin geçişi için bariyerleri kapatılmakta olan hemzemin geçite durmayarak giren araç sürücüsü, Adana-Mersin arasındaki çift demiryolundan kuzey demiryolu hattını geçmiş, trenin gelmekte olduğu güney demiryolu hattında ise panikleyerek aracı stop ettirmiştir. Olayın gerçekleştiği Karacailyas hemzemin geçiti bekçili, bariyerli, uyarı işaretleri tam ve noksansız olup, zemin kaplaması kilit taşlıdır.

Kaza sonucu aracın sürücüsü Erdinç KADİŞ ağır yaralı olarak Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılmış, otomobilde bulunan sürücünün kardeşi Meliha KADİŞ ise yaralı olarak kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmiştir.

Olayla ilgili olarak başlatılan adli ve idari tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.