EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
DEMİRYOL-İŞ SENDİKASI İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI .

Demiryol-İş ile 14.722 işçiyi kapsayan 23.Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri 2 Mart 2009 tarihinde başladı.

Görüşmelere sözleşmenin tarafları, TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN, Kamu İşverenler Sendikası (TÜHİS) Genel Sekreteri Adnan ÇİÇEK, Demiryol-İş Genel Başkanı Ergun ATALAY ile diğer yetkililer katıldı.

Sözleşme, demiryolu taşımacılığı iş koluna giren yaklaşık 800 işyeri ile bağlı ortaklıklarımız olan TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ VE TÜVASAŞ'da çalışan 14.722 işçiyi kapsıyor.

Görüşmelerde demiryollarındaki güncel gelişmelere değinen TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN; “ Demiryol-İş Sendikası ile Kuruluşumuz arasındaki ilişkilerin bugüne kadar karşılıklı anlayış çerçevesinde sürmesi bize güç veriyor. Hızlı trenin seferlerine başlaması ile demiryollarının dünya seviyesine gelmesi hepimizi memnun ediyor. Ankara-Eskişehir hızlı tren hattının tamamlanması, Adana-Mersin hattının bitirilmesi, İstanbul –Eskişehir ve Ankara-Sivas hatlarının yapılmaya başlanması çok önemli. Hedefimiz, diğer kurumlarla rekabet edebilen, işçi ve memuruyla memnuniyet veren bir kurum olmaktır. Bu süreçte Demiryol-İş sendikasına vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederim ” dedi.

Kamu İşverenler Sendikası (TÜHİS) Genel Sekreteri Adnan ÇİÇEK ise,”40 yıldır demiryolları için çalışıyoruz, bir aile gibiyiz, bunun mutluluğunu dün yaşadığımız gibi bugünde yaşamaktayız. Demiryolları bugün büyük atılımlara imza atmış durumda. Daha büyük atılımlara da işçi, memur ve yöneticiler elbirliğiyle imza atacaktır” dedi.

Demiryol-İş Genel Başkanı Ergun ATALAY ise, “Sendikamızın yaklaşık yarım asırlık tarihinde demiryolları çok büyük başarılara imza attı. Hızlı trenin on gün gibi bir kısa süreçte sefere başlaması bizim içinde çok önemli, bu yüzden bu projeyi çok ciddi bir şekilde sahipleniyoruz. Bu süreçte elimizden gelen tüm destek ve gayreti göstereceğiz” dedi.