EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
DEMİRYOLCU KADINLARDAN SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Demiryolcu kadınlar, sosyal sorumluluk projeleri için sahaya iniyor

TCDD  Genel Müdürlüğü'nde oluşturulan  Demiryolları Kadın Platformu, ilk toplantısını yaptı. Platform, diğer kamu kurumlarıyla  da işbirliğine gidilerek örnek teşkil edecek  sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek için karar aldı.

23 Mart 2012 Cuma günü yapılan toplantı, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ın eşi Sevim Karaman'ın başkanlığında tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşti.   Sevim Karaman'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda kadınların sorunlarına ilişkin görüş alış-verişinde bulunuldu. Platformun amacı hakkında bilgi veren Sevim Karaman, öncelikle kendi içlerinde başlayıp diğer kamu kurumlarıyla  işbirliğine gidilerek örnek teşkil edecek  sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek istediklerini açıkladı. Karaman, yapılması planlanan çalışmaları özetle şöyle sıraladı: “1-Kadının toplum içindeki yeri ve etkinliği konusunda bilinçlendirme  ve bilgilendirme çalışmaları yapmak. 2-Kadınlarımız aracılığı ile aile ve çocuklara ulaşarak eğitimde ihtiyaç duyulan konuları ele almak. 3-Kadınlarımıza  yönelik değişik kurs ve seminer ve konferanslar düzenlemek.  4-Çalışan kadının iş yerindeki sosyal ve hukuksal hakları hakkında bilgilendirilmesi çalışmaları yapmak. Proje adımlarında belirtilen bu çalışmalar  için konusunda uzman  kişiler tarafından eğitimler verilecektir. Ayrıca kadın çalışanların sorunlarını  ve beklentilerini  sadece eğitimlerle değil, hem kendi içinde hem de diğer kamu  kurumları ile paylaşması açısından;  sosyal medya platformları oluşturmak.”

Toplantıda ‘Önce İletişim' sloganıyla işe başlayan platform üyeleri bir web sayfası oluşturulması için görüş birliğine varırken bir sonraki toplantının gündemini de kararlaştırdı. Demiryolları Kadın Platformu, bir sonraki toplantıda Anneler Günü ile ilgili etkinlik yapacak.

2012 yılının Şubat ayında kurulan Demiryolları Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Konya'ya bir gezi düzenlemişti.