EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
DEMİRYOLCULARIN ACI KAYBI

Ankara YHT Gar Müdürü Talip Ünal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Demiryolcular yasa boğuldu.

Talip Ünal’ın cenazesi için uzun yıllar görev yaptığı Ankara Garı’nda yakınları ve demiryolcuların katılımıyla cenaze töreni düzenlendi.

Törende kısa bir konuşma yaparak duygularını anlatan TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, “Talip Ünal, herkesin takdirini kazanmış örnek idarecilerimizden biriydi.” dedi.

Demiryolcular ailesi olarak en zor günlerden birini yaşadıklarını belirten Uygun, “Ömrünün 35 yılını demiryollarına hizmet etmekle geçirmiş Ankara YHT Gar Müdürümüz Talip Ünal beyi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendileri, 1984 yılında hareket memurluğuyla adımını attığı demiryollarında üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirdi.

Bilhassa Ankara Gar ve son olarak Ankara YHT Garındaki Gar Müdürlüğü görevleri süresince kuruluşumuzu en iyi şekilde temsil ettiği gibi personelle kurduğu insani ilişkilerle de herkesin takdirini kazanmış örnek idarecilerimizden biriydi.

Sivil toplum kuruluşlarında da görevleri olan sosyal bir kişiliğe sahip Talip Beye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil diliyorum. Tüm demiryolcular olarak başımız sağ olsun, Mekânı cennet olsun, biz kendisinden razıydık Allah da ondan razı olur inşallah.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından merhumun cenazesi defnedilmek üzere dualar ve demiryolcuların gözyaşlarıyla memleketi Eskişehir’e uğurlandı.