EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
DEMİRYOLCULARIN GECESİ

Demiryolcuların Gecesi

 

Başarılı Personele teşekkür belgesi verilmesi ve “TCDD Türk Müziği Korosu Konseri” Töreni, 8 Haziran 2010 tarihinde TCDD Behiçbey sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

 

Karaman: “Artık kendimize, ailemize, akraba ve dostlarımıza daha çok zaman ayırmak istiyoruz.”

 

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı M.Habib Soluk'un, TCDD'deki sendika ve dernek yöneticilerininde katıldığı törenin açılışında konuşan Genel Müdürümüz Süleyman Karaman, “Yoğun iş tempomuz nedeniyle kendimize fazla zaman ayıramadık, ama bundan sonra ayıracağız” dedi.

 

İşin gücün konuşulmadığı serbest ortamları pek oluşturamadıklarını fakat bundan böyle onu da başaracaklarını ifade eden Karaman, bunu bir yönetim projesi olarak değil, herkesin isteği ve katılımı ile gerçekleştireceklerini vurguladı.

 

Bugüne kadar neden bu tür ortamların oluşturulamadığına da açıklık getiren Genel Müdür Karaman, 50 yıldır pas tutmaya yönelmiş bir kurumu yeniden canlanması için büyük bir efor gerektiği, zorlu bir dönemden geçildiğine işaret ederek, “Bu dönemde Edirne'den Kars'a, Samsun'dan Adana'ya, İzmir'den Van'a kadar, üstün bir gayret gösteren tüm demiryolcu arkadaşlarıma buradan en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.

 

Personelin maaşlarını nasıl ödeyeceğini düşünen bir kurumdan, dünya teknolojisinin son ürünü olan yüksek hızlı treni hatları kuran ve işleten bir düzeye geldiklerini belirterek, unutulmaya yüz tutmuş demiryollarını bu topluma yeniden hatırlatarak, son 50 yılda en büyük desteği veren başta Başbakan R.Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm hükümet üyeleri ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a, Demiryolcular adına şükranlarını sunan TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, TCDD Yönetim Kurulu Üyeleri ve TCDD Genel Müdür Yardımcılarına da teşekkür etti.

 

Karaman'dan Demiryolcu eşlerine: “Sizler gizli kahramansınız. Teşekkür belgelerini kazısak altından sizin adınız çıkar”

 

Demiryolcu eşlerine de seslenen Karaman, asıl teşekkürü, onların hak ettiğini ve onların birer gizli kahraman olduğunu ifade ederek, geçen 7 yıllık zorlu dönemde eşlerin desteğiyle bugünkü övünülen başarıyı elde ettiklerini, bu nedenle onlara ne kadar teşekkür edilse yeterli olmayacağını söyledi.

 

Karaman şöyle konuştu: “Şuna inanmalısınız ki, eşleriniz için göstermiş olduğunuz büyük fedakârlıkların hiçbiri boşa gitmedi. Eğer ki demiryollarımız için bir şeyler yapabilmişsek, bunun en büyük müsebbibi sizlersiniz. Birazdan burada çalışma arkadaşlarımıza, yapmış olduğu üstün hizmetler nedeniyle teşekkür belgesi vereceğiz. Bu teşekkür belgelerinde yer alan isimleri kazıyacak olsak, bilin ki altından sizin adlarınız çıkacaktır.”

 

Genel Müdürümüz Süleyman Karaman, yaz dönemi nedeniyle yoğun bir çalışma içinde olduklarını fakat bu tür sosyal organizasyonları önümüzde ki yaz döneminde de tüm bölgelerde devam ettireceklerini kaydetti.

 

Sivil toplum kuruluşlarıyla olan ilişkilere de değinen Karaman, kurumdaki sivil toplum örgütleriyle, yeni oluşturdukları Danışmanlar Kurulu aracılığı ile iletişim içinde olduklarını ve bu Kurul aracılığı ile yaptıkları toplantılarda dile getirilen dilek ve öneriler doğrultusunda çalışmalara başladıklarını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından, yüksek tren işletmeciliğine katkıları olan 167, gar istasyon ve işyerlerimizin temizlik ve çevre düzenlemesin de göstermiş oldukları başarılı çalışmalar nedeniyle 49, blok trenlerin işletmeciliği ve eve dönüş projesindeki başarılı çalışmalardan dolayı 21, orta düzey yönetici eğitimine katılan 216 ve başarılı 20 personel ile “TCDD Türk Müziği Korosu”sundaki personele teşekkür belgesi verildi.

 

TCDD Türk Müziği Korosu'ndan  19 yıl sonra Konser…

 

Kondüktörden, makinistte, tren şefinden başkana, müşavire kadar her kademeden demiryolcunun üyesi olduğu TCDD Türk Müziği Korosu da bir konser verdi.

 

Eş ve çocuklarıyla birlikte demiryolcular, Koro Şefi, TRT Sanatçısı Suat YILDIRIM yönetimindeki “TCDD Türk Müziği Korosu” ile TRT Ses Sanatçılarından Sevcan ORHAN'ın verdiği konserle çoştular.