EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
DEMİRYOLLARI TRT

152 yıllık geçmişiyle Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından olan TCDD, projelerinin tanıtımı için TRT'de program yapacak.

Yıllardır ihmal edilmiş bir kurum olarak, son 5 yılda yaptığı çalışmalarla atak bir dönem sergileyen TCDD, 'Pazar Ekspresi' adlı programla tüm projelerini tanıtma fırsatını bulacak.

TRT'de Temmuz ayından itibaren 13 hafta boyunca Pazar Günleri yayınlanması planlanan 'Pazar Ekspresi' programı magazinsel bir formatta olacak.

Haydarpaşa Garı'nda oluşturulacak stüdyoda çekilecek programda, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde sürdürülen demiryolu çalışmaları ve demiryolcular VTR'lerle süslenecek.

TCDD'nin sürdürdüğü çeşitli projelerinin, kuruluş yöneticilerinin, üniversitelerin ve demiryolu sektörünün uzmanları tarafından tanıtılacağı, programda sanatçılarda konuk olacak.

Sanatçıların buharlı lokomotifi bizzat kullanarak makinistlik yapacağı program için, 1942 model Alman Yapımı Buharlı Lokomotif Haydarpaşa Gar'ına getirildi.

Haydarpaşa Garı'ndaki yolcuların yoğun ilgisiyle karşılaşan Buharlı Trenle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Uzun yıllardır kullanımda olmadığı için herkesin özlediği buharlı trenler, sanatçıların makinistliğinde tekrar halkın arasına girerek büyük bir özlemi gidermiş olacak.

Haydarpaşa Garı'nda çekimleri başlayan programın ilk konuğu Levent Kırca oldu.

Yıllar önce TRT'de yaptığı 'Oyun Treni' Programı ile ünlenen Levent Kırca, Pazar günü Haydarpaşa Garı'nda yapılan çekimlerde 35 yıl sonra tekrar buharlı trenlerle bir araya geldi.