EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
EĞİTİM KURULU TOPLANDI

EĞİTİM KURULU TOPLANDI

Kuruluşumuzun yıl içinde gerçekleştirilen eğitim etkinliklerinin değerlendirildiği, bir sonraki yıla ait eğitim ihtiyacı ve politikalarının belirlendiği eğitim kurulu toplantısı 27 Kasım 2008 tarihinde Ankara' da yapıldı.

TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN'ın başkanlığında, Genel Müdür Yardımcıları, Bölge Müdürleri ve Daire Başkanlarının katılımıyla toplanan 82. Eğitim Kurulunun açılışını Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Murat ŞENEKEN yaptı.

TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN, kurulda yaptığı konuşmada ,raylı sistemlerin, 21. yüzyılın ulaşım sistemi olduğunu vurgulayarak, 2020 yılında Avrupa Birliğinin tek demiryolu sistemine geçmeyi planladığını, ülkemiz raylı sistemler sektörünün öncüsü olma sorumluluğuyla TCDD' nin, teknik ve teknolojik dönüşüm sürecinde olduğunu, yeniden yapılanma çalışmalarının son aşamasına geldiğini, hukuki alt yapının da tamamlanmasıyla daha hızlı bir dönüşümün gerçekleştirileceğini belirtti ve “ 2009 yılında hızlı tren hattında çalışacak personel ile diğer projelerimizin gerektirdiği eğitim programlarına ağırlık vermemiz gerekiyor” dedi.