EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
EGERAY PROJESİ 2. ETAP İNCELEMESİ

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN, Cumaovası- Tepeköy İstasyonları arasında yapımı devam etmekte olan EGERAY hattının 110 km'ye çıkarılması işi kapsamında 11 Mart 2014 Salı günü çalışma bölgesinde inceleme yaptı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN, TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN, Genel Müdür Yardımcısı Veysi KURT ve Bakan Danışmanı Adnan EKİNCİ ve beraberindeki heyet, basın mensupları ile birlikte Adnan Menderes İstasyonundan DMU tren setine binerek Adnan Menderes-Pancar İstasyonları arasında makinist kumanda mahallinde seyahat ederek bölgedeki sinyalizasyon ve elektrifikasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

İnceleme gezisi sonrası Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN tarafından Pancar İstasyonunda bulunan yapım firmasının şantiye binasında basın açıklaması yapılarak projenin durumu ve çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Yolculuk sırasında Develiköy halkı, treni karşılayarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN ve TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN'a projeyle ilgili teşekkür ve minnet duygularını ifade etti.