EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
EMNİYET GÜVENLİK SEMİNERİ ANKARA DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

EMNİYET GÜVENLİK SEMİNERİ, TCDD İLE ULUSLARARASI DEMİRYOLU BİRLİĞİ'NİN İŞBİRLİĞİNDE 6- 7 MAYIS 2014 TARİHLERİNDE ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.

Ülkemizde gerek yüksek hızlı gerek konvansiyonel demiryolu alanında yaşanan gelişmeler sonucunda ortaya çıkan güvenlik ve emniyete yönelik ihtiyaçlar dikkate alınarak Uluslararası Demiryolları Birliği`nin (UIC) katkıları ile Emniyet & Güvenlik Semineri 6-7 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara Hotel Rixos Grand'da gerçekleştiriliyor.

Seminerde; kapsayıcı koruma (emniyet, güvenlik, tüm tehlikeler, kriz yönetimi arasında uyum), altyapı (sinyalizasyon, tüneller), yolcu trafiği ve istasyonların, yük taşımacılığının emniyet ve güvenliği vb. konular ele alınacak.

İki gün sürecek Emniyet-Güvenlik Semineri'nin özellikle emniyet ve güvenlik kavramlarının kesiştiği ve ayrıldığı noktaların kesin hatları ile ortaya konması ve bu konuda politikalar ve stratejiler belirlenmesi açısından katkı sağlaması beklenmektedir.

6 Mayıs 2014 Salı günü saat: 09.00'da resmi açılışla başlayacak Seminere yurtiçinden yaklaşık 135, yurtdışından ise yaklaşık 25 kişinin katılımı beklenmektedir.a