EN
Resim: udh-logo Resim: ataturk-img
Haberler Resim
ENGİN GÜNAYDIN DEMİRYOLLARINDA

Engin Günaydın Demiryollarında…

 

Tiyatro ve sinema sanatçısı Engin Günaydın, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaret sırasında TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, demiryollarının sinema açısından çok büyük zenginliğe sahip olduğunu, demiryollarının sanat çalışmalarında yer almasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

 

Karaman, Günaydın'ı severek izlediklerini, babasının demiryolu işçisi olduğunu öğrendiklerinde bu sevgilerinin daha da arttığını vurgulayarak şunları söyledi: “Babaların çocuklarına en önemli mirası iyi bir insan olarak anılmalarıdır. Günaydın'ın da babası  demiryollarında hep rahmetle anılan birisidir.” Dedi.

 

Karaman Engin Günaydın'a, babasının fotoğrafını ve Günaydın'ın doğumunun bildirildiği belgenin bulunduğu özel bir dosya ile saat hediye etti.

 

Zeki Demirkubuz'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Yeraltı” isimli filmin bazı sahnelerinin TCDD Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilmesi nedeniyle Ankara'da bulunan sanatçı, bir demiryolcu çocuğu olarak demiryollarının kendisinde çok özel bir yere sahip olduğunu ifade etti.

 

Günaydın, babasının hayatını konu alan bir film üzerinde çalıştığını ifade ederek, bahar aylarında tekrar demiryollarında olacağını söyledi.